„Edukacja w sztuce tańca” – przyjmowane są zgłoszenia
07-05-2021
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie rozpoczął nabór na Międzynarodową Konferencję Naukowo-Artystyczną „Edukacja w sztuce tańca – kompetencje nauczyciela, metody pracy, problematyka”, zgłoszenia uczestników (zarówno wykładowców, jak i widzów) przyjmowane są do 31 maja 2021. Interdyscyplinarna konferencja dotycząca edukacji tanecznej ma charakter wydarzenia cyklicznego – pierwsza edycja odbyła się w 2018 r. („Wczesnoszkolny etap nauczania tańca, jako podstawa kształcenia tancerzy”).
Wydział Tańca zapowiada, że Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Artystyczna w UMFC odbędzie się 21 listopada 2021 roku.
Wydarzenie adresowane jest do tancerzy, choreografów, studentów, pedagogów i innych specjalistów, którzy w swojej działalności albo badaniach zajmują się z problematyką edukacji tanecznej w sposób praktyczny lub teoretyczny. Po zakończeniu konferencji UMFC ma zamiar wydać publikację w formie recenzowanej monografii wieloautorskiej pt. „Edukacja w sztuce tańca”.
Na konferencji przewidywane są dwie formy uczestnictwa. Uczestnicy czynni to autorzy lub współautorzy wystąpienia (artykułu) uzyskujący możliwość publikacji w pokonferencyjnej monografii (po otrzymaniu pozytywnych recenzji) oraz otrzymujący zaświadczenie udziału w konferencji z wyszczególnieniem tytułu wystąpienia (artykułu). Z kolei uczestnicy bierni uczestniczą w konferencji jako widzowie (czyli nie są autorami żadnego wystąpienia) ale mają możliwość zadawania pytań i uczestnictwa w dyskusji podczas konferencji. Uczestnicy bierni otrzymują zaświadczenie udziału w konferencji.
Uczestnik bierny – zgłoszenia:
Zgłoszenie należy przesłać w formacie edytowalnym zawierającym dane według schematu: imię i nazwisko, forma uczestnictwa, aktualna afiliacja, numer telefonu i adres e-mail. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 maja 2021 roku pod adresem: taniec@chopin.edu.pl.
Uczestnik czynny – zgłoszenia:
Zgłoszenie należy przesłać do dnia 31 maja 2021 roku na adres: taniec@chopin.edu.pl w formacie edytowalnym zawierającym dane według schematu: imię i nazwisko, formę uczestnictwa, tytuł referatu, notę biograficzną (max. 80 słów), aktualną afiliację, tytuł naukowy, numer telefonu i adres e-mail. Termin przesyłania abstraktów upływa w dniu 31 października 2021 roku. Zawartość abstraktu: tekst o objętości między 0,7 a 1,5 arkusza, streszczenie, słowa kluczowe i bibliografia na końcu tekstu, całość powinna być przygotowana według norm wydawniczych.
oprac. DEF
foto: Jarosław Budzyński/materiały promocyjne UMFC