Aktywność międzynarodowa – ścieżka wsparcia otwarta
08-03-2021
Instytut Muzyki i Tańca ogłosił nabór wniosków do programu „Wspieranie aktywności międzynarodowej”. Budżet na 2021 rok wynosi 100 000 zł. Termin składania zgłoszeń do 31 marca (wnioski przyjmowane są elektronicznie za pomocą systemu Witkac).
Program „Wspieranie aktywności międzynarodowej” jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywany jest udział tancerzy i studentów tańca, choreografów, pedagogów, krytyków, naukowców oraz menedżerów związanych z tańcem w międzynarodowych warsztatach, seminariach i specjalistycznych szkoleniach oraz wyjazdach na kwerendy naukowe.
Głównym celem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych artystów tańca oraz doskonalenie kadry pedagogicznej i badawczo-naukowej związanej z tańcem poprzez wspieranie udziału polskich tancerzy, pedagogów, menedżerów, badaczy i krytyków tańca w międzynarodowych warsztatach, seminariach i szkoleniach odbywających się za granicą, w tym także w trybie online, oraz wyjazdów na kwerendy naukowe albo przeprowadzenia kwerendy w formie zdalnej, o ile istnieją ku temu możliwości techniczne i cel programu zostanie w ten sposób osiągnięty.
Do programu zgłaszać się mogą:
- artyści indywidualni prowadzący zawodową działalność artystyczną w dziedzinie tańca lub studenci tańca,
- krytycy, badacze, pedagodzy prowadzący działalność zawodową w dziedzinie tańca
- menedżerowie działający w dziedzinie tańca, którzy najpóźniej w dniu złożenia wniosku ukończyli 18 lat.
Rodzaje kwalifikowanych projektów:
- Udział polskich krytyków i badaczy, pedagogów, menedżerów tańca oraz artystów indywidualnych (tancerzy i studentów tańca oraz choreografów) w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach, seminariach oraz ich wyjazdy na kwerendy naukowe odbywających się stacjonarne lub online.
- W ramach programu nie jest możliwe dofinansowanie kosztów studiów za granicą. Ponadto udział wnioskodawcy w tym samym przedsięwzięciu (warsztatach, szkoleniach, itd.) nie może być w ramach programu finansowany więcej niż jednokrotnie. Wnioskodawca, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu w latach poprzednich, może natomiast ubiegać się w niniejszej edycji o dofinansowanie udziału w innym przedsięwzięciu.
Termin realizacji projektów: 1 maja–30 listopada 2021 r.
Regulamin projektu: https://imit.org.pl/storage/app/media/uploaded-files/Regulamin_Wspieranie_aktywnosci_2021.pdf
Kontakt w sprawie projektu: Karolina Dziełak-Żakowska – koordynatorka programu (22 829 20 05, 785 180 000, karolina.zakowska@imit.org.pl)
oprac. def