Warsztaty „Ciekawość tańca/Dance Curiosity” w Warszawie

06-04-2021

1 i 2 maja 2021 w Bielańskim Ośrodku Kultury (ul. Goldoniego 1) w Warszawie odbędzie się kolejna edycja warsztatów „Ciekawość tańca / Dance Curiosity” organizowana przez Holinga. Zajęcia poprowadzi Daniel Sandu z Amsterdamu, współprowadzenie – Marta Berdel. Uczestnicy zostaną także dodatkowo zaproszeni do Laboratorium Ruchu – czyli Open Dance Lab – gdzie będzie można podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Program szkolenia obejmuje tańce z różnych stron świata, elementy muzykoterapii, elementy choreoterapii oraz zagadnienia z zakresu tańca kreatywnego. W części muzykoterapeutycznej podczas praktycznych ćwiczeń zaprezentowany zostanie wpływ muzyki na nastrój człowieka oraz przedstawione zostaną możliwości wykorzystania muzyki w działaniach ruchowych i innych. Zostaną wykorzystane także elementy dramy. Z kolei działania muzykoterapeutyczne posłużą ułatwieniu komunikacji z samym sobą i z grupą, polepszeniu procesu uczenia się, a także mają pomóc w stwarzaniu możliwości ekspresji emocjonalnej, intelektualnej i poznawczej.

O PROWADZĄCYCH:

Marta Berdel – to pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeuta. W 2015 r. ukończyła Studia Podyplomowe, kierunek „Taniec polski – prowadzenie zespołów tanecznych” organizowane przez Wydział Muzyki oraz Studium Kulturalno-Oświatowe Uniwersytetu Rzeszowskiego, a w 2018 – studia z Muzykoterapii na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadzi zajęcia otwarte zajęcia zatytułowane „Taniec rekreacyjny – tańce z różnych stron świata.” Współpracuje z różnymi organizacjami i instytucjami kultury z Rzeszowa i z całej Polski., m.in. z Akademią 50 Plus oraz w Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Rzeszowie, Polskim Związkiem Niewidomych – Oddział Podkarpacki, domami kultury oraz z Fundacją „Podaj Dalej” z Konina. Prowadzi zajęcia muzykoterapeutyczne i choreoterapeutyczne z młodzieżą niepełnosprawną w Centrum Dziennej Aktywności dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Łące prowadzonym przez „Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej w Trzebownisku”, uczy też w Stowarzyszeniu Przyjaciół Młodzieży Specjalnej Troski w Łańcucie. Wraz z uczestnikami zajęć tworzy Muzykoterapeutyczny Teatr Tańca.

Daniel Sandu – tancerz, choreograf, pedagog tańca pochodzący z Amsterdamu. Od wielu lat prowadzi warsztaty tańców międzynarodowych oraz stepowania na całym świecie – m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Polsce, USA, Azji. Tańczył w rumuńskim zespole Ensemble Rapsodia Romana, był tancerzem w Międzynarodowym Teatrze Tańca w Amsterdamie. Obecnie pracuje m.in. z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Podczas swoich warsztatów tańca często pracuje swoją autorską metodą 3R – Rhythm, Rumunia, Romowie ( 3R – Rhythm, Romanian and Roma).


Opłata: 250 zł od osoby, zgłoszenia: marta.berdel@gmail.com, tel. kom. +48 795 48 71 75, szczegóły na stronie: www.holinga.pl


oprac. DEF