IZA PROKOPEK

12-01-2020

Edukacja: Absolwentka łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, kierunku „Taniec” o specjalności „tancerz – choreograf” oraz studiów magisterskich o specjalności pedagogika tańca i choreografia.

Praca zawodowa: projekty indywidualne, Open-Minded Group w Krakowie, Teatr Tańca Zawirowania w Warszawie

Wybrane projekty: „Clockwork”, „Ravnfjær”, „Real Love”, „Everything”

Dodatkowe informacje: Jest finalistką Dance World Cup 2014 w Portugalii, zajęła także 4. miejsce podczas Dance Revolution International Dance Competition w Wilnie.

Przydatne linki:


Izabela Prokopek (Iza Prokopek) – tancerka. Absolwentka łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, kierunku „Taniec” o specjalności „tancerz – choreograf” oraz studiów magisterskich o specjalności pedagogika tańca i choreografia. Jej sceniczna praca dyplomowa pt. „Kolektyw”, jako jedyna z Polski, została zaproszona do Mediolanu, gdzie jury Milan International Choreographic Competition wyróżniło tylko jedną pracę – właśnie „Kolektyw” Izy Prokopek.

Jest finalistką Dance World Cup 2014 w Portugalii, zajęła także 4. miejsce podczas Dance Revolution International Dance Competition w Wilnie.

Iza Prokopek uczestniczyła w wielu niezależnych projektach i spektaklach: „Danse Macabre” i „Clockwork” w choreografii Minka-Marie Heiß, w projektach Elwiry Piorun „Zaplątani w tańcu”, „Warszawa i ja, czyli tańczący z historią”, „Stół z powyłamywanymi nogami”. Zatańczyła w spektaklu Artura Grabarczyka „Ravnfjær” i „Chrome Paradise”, a także w spektaklu Teatru Tańca Zawirowania „Real Love” w choreografii Daniela Abreu. Była uczestniczką projektu międzynarodowego pt. „Everything” Teatru Tańca Zawirowania z zespołem z Nowego Jorku Valerie Green/Dance Entropy.

Tańczyła w Open-Minded Group działającej w Krakowie, a obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie.

Pracuje także jako instruktor taneczny tańca współczesnego, jazzowego czy hip-hopu. Wciąż regularnie pobiera lekcje z hip-hopu i tańca współczesnego (uczestniczyła m.in. w Summer Dance Intensive, Winter Dance Intensive, Fairplay Dance Camp, Międzynarodowej Letniej Szkole Tańca Współczesnego, wielokrotnie wyjeżdżała także do Londynu, gdzie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w szkole tańca Pienapple i Studio 68 – hip-hop, jazz, taniec współczesny, taniec klasyczny). Uczyła się także tańca klasycznego w Krakowskiej Akademii Tańca LArt de la Danse.

Swoje zajęcia prowadziła w rozmaitych miejscach – m.in. regularne lekcje taneczne z hip-hopu i modern jazzu w Tarnowie, z modern jazzu w szkole tańca Jazz Dance Center w Krakowie, z tańca współczesnego w szkole tańca OFFicyna w Krakowie.