STEFANO SILVINO

13-01-2020

Edukacja: Tańca współczesnego uczył się pod okiem uznanych nauczycieli, byli wśród nich: Medhi Walerski (choreograf NDT), Christopher Roman (były tancerz Frankfurt Ballet i Forsythe Company), Maeva Berthelot (tancerka w Hofesh Shechter Company)

Praca zawodowa: projekty indywidualne, współpraca z niezależnymi twórcami, Teatr Tańca Zawirowania, wcześniej Teatr Rozbark

Dodatkowe informacje: Zwycięzca 9. edycji programu telewizyjnego „You Can Dance. Po prostu tańcz!”

Przydatne linki: https://www.facebook.com/stefano.ribelle


Stefano Silvino – tancerz, nauczyciel tańca i choreograf pochodzący z Sycylii (Włochy), mieszkający i pracujący obecnie w Warszawie. Tańca klasycznego i techniki modern zaczął się uczyć w wieku 15 lat na Sycylii, w 2011 roku przeprowadził się do Rzymu, gdzie trenował modern pod okiem takich nauczycieli jak: Caterina Felicioni, Erika Silgoner, Roberto Salaorni, Veronica Peparini. Później zajmował się tańcem współczesnym, szkoląc się pod okiem uznanych nauczycieli, byli wśród nich Medhi Walerski (choreograf NDT), Christopher Roman (były tancerz Frankfurt Ballet i Forsythe Company pod kierownictwem Williama Forsythe’a), Maeva Berthelot (tancerka w Hofesh Shechter Company).

Stefano Silvino brał udział m.in. w komercyjnych wydarzeniach, takich, jak „Amway China 2021” w Monachium z Luc Petit Creation, międzynarodowej trasie musicalu „Karol Wojtyla, la vera storia” w reżyserii Duccio Forzano. Tańczył także w operze „Il Paese del Sorriso” w choreografii Sandhya Nagaraja w Trieste (Włochy).

Będąc już w Polsce został członkiem Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark (do zespołu dołączył we wrześniu 2014 r.), gdzie współpracował z choreografami Johanem Gerbenem, Uri Ivgi i Anną Piotrowską. W 2015 roku zaczął pracę w Art Dance Comlex, Teatrze Tańca Zawirowania oraz Warsaw Dance Department jako instruktor tańca. W 2016 roku został zwycięzcą 9. edycji popularnego telewizyjnego programu konkursowego „You Can Dance. Po prostu tańcz!”. Dzięki wygranej miał szansę odbyć warsztaty w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

Stefano Silvino realizuje indywidualne projekty oraz współpracuje z rozmaitymi twórcami. W 2020 roku, podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, zatańczył m.in. w dwóch premierowych spektaklach, w „Uncommodum” (duet z Michałem Adamem Góralem) i w „Tańcząc Boską Komedię” w choreografii Elwiry Piorun (Teatr Tańca Zawirowania).

Foto: WILK