SZYMON OSIŃSKI

13-01-2020

Edukacja: Pobierał lekcje między innymi u Thierry’ego Vergera w słynnym Studio Harmonic w Paryżu.

Praca zawodowa: związany z Teatrem Tańca Zawirowania oraz rozmaitymi teatrami i instytucjami w całej Polsce

Dodatkowe informacje: Wziął udział w pierwszym polskim fabularnym filmie tanecznym „Kochaj i tańcz” w reżyserii Bruce’a Parramore’a i w pierwszym polskim show tanecznym „OpenTaniec” w choreografii Jarosława Stańka.

Przydatne linki: – 


Szymon Osiński – tancerz, choreograf i pedagog tańca, związany z Teatrem Tańca Zawirowania od początku jego istnienia. Naukę tańca rozpoczął w Zespole Tańca Współczesnego „Busters” w Łodzi, uczestniczył w zawodach tanecznych rozmaitych technik tanecznych, tj. taniec współczesny, jazz, modern jazz, funky, hip-hop, itp. Współpracował także z Agencją Artystyczną „Twister” oraz Teatrem V6 – pierwszym teatrem prywatnym w Łodzi.

Występował w pierwszym polskim show tanecznym „OpenTaniec” (2003) w reżyserii i choreografii Jarosława Stańka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także innych jego spektaklach czy pokazach: „Carmen TV” na Festiwalu Sacrum Profanum w 2006 r. w Krakowie, w multimedialnym widowisku tanecznym „Vichry” wystawianym w Warszawie, Bratysławie i Pradze (2006), w spektaklu „Tango Operita: Szare Kwiaty” Romana Kołakowskiego w Teatrze Syrena (2006) czy w Teatrze Polonia w spektaklu „Dancing” inspirowanym poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, do muzyki Jerzego Satanowskiego, z udziałem Krystyny Jandy (2008). Wziął też udział w pierwszym polskim fabularnym filmie tanecznym „Kochaj i tańcz” w reżyserii Bruce’a Parramore’a.

Osiński należy do zespołu Teatru Tańca Zawirowania od jego założenia, był tu tancerzem i współautorem choreografii. Brał udział w udział wielu spektaklach: „Przytul mnie”, „Po godzinach…”,„Chopin Ambiente”, „Innocent When You Dream”, „Fuera de campo”, „Zbliżenia”, „Out in the Line Up”. Współpracował także z  Krakowską Kompanią Tańca w spektaklu „Pinakolada” (2008) i z warszawską Kompanią Primavera („Ostatnie takie lato”, „Madryt 03”). Z krakowskim Studiem Sztuki Tańca stworzył spektakl „Międzyczasie” (2007).

Pobierał lekcje między innymi u Thierry’ego Vergera w słynnym Studio Harmonic w Paryżu, co przyniosło to współpracę w postaci pracy jako asystent Vergera na terenie Polski oraz występ spektaklu „Veloce” wystawianym w Polsce, Francji i Monako.

Szymon Osiński sam jest obecnie pedagogiem tańca – prowadzi warsztaty w technikach: jazz, modern jazz, modern jazz underground.