EWA NORAS

14-01-2020

Edukacja: studia licencjackie na AWF w Poznaniu na kierunku taniec w kulturze fizycznej

Praca zawodowa: Po współpracy ze Sceną Wspólną i różnymi niezależnymi twórcami obecnie tańczy w Teatrze Tańca Zawirowania

Wybrane projekty: „Gdybym wiedział…”, „Lilith”, Patolovja”, „Looking for Asylum”, „Anima/Animus”

Dodatkowe informacje: W ramach projektów komercyjnych współpracuje przy teledyskach polskich artystów.

Przydatne linki:


Ewa Noras – tancerka. Ukończyła studia licencjackie na AWF w Poznaniu na kierunku taniec w kulturze fizycznej. Tańca uczyła się w zespole D way of life prowadzonym przez Dominikę Cybulską w Tychach, gdzie szkoliła się w technice tańca jazzowego, klasycznego oraz akrobatyki.

Na Festiwalu Malta 2017 wystąpiła w spektaklu „Gdybym wiedział…” w choreografii Agnieszki Doberskiej, a ramach rezydencji STW zrealizowała spektakle „The quality of” oraz „Pogłos”. W 2018 roku wystąpiła jako performerka podczas intermedialnej wystawy Anti-Static wystawianej w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Tańczyła także w h.art company Artura Grabarczyka, później związała się z warszawskim Teatrem Tańca Zawirowania. W 2019 roku wystąpiła jako performerka na Festiwalu Audioriver. W ramach projektów komercyjnych współpracuje przy teledyskach polskich artystów, m.in. w produkcji Moniki Brodki (2020).

W 2017 roku tańczyła w „What a Wonderful World” (chor. Sonia Borkowicz, Elsa Mourlam), „Metafory i porównania” (chor. Natalia Draganik-Franke) oraz w „Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska) i „The quality of…” (chor. Aleksandra Kostrzewa). Rók później wystąpiła w „Pogłosie” Aleksandry Kostrzewy i spektaklu „Composer” w chor. Pauliny Jaksim (Teatr Wielki – Opera Narodowa). W 2019 Ewę Noras można było zobaczyć w pracach „Ravnfjær” i „Chrome Paradise” – obie w chor. Artura Grabarczyka, a także w „Mirage” (chor. Żaneta Majcher).

Potem tancerka związała się z zespołem Zawirowań i wystąpiła w spektaklach „Looking for Asylum” (chor. Ido Tadmor, 2019), „Lilith” (chor. Elwira Piorun, 2019/2020). W Teatrze Tańca Zawirowania podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zatańczyła w „Anima/Animus” w chor. Elwiry Piorun (2020/2021) oraz w spektaklu plenerowym „Uzdrowisko pod gołym niebem” (2020). Uczestniczyła także w eksperymentalnym spektaklu online „Patolovja” chor. Agnieszka Sikorska, reż. Marta Twardowska (Akademia Teatralna).

W 2021 roku dostała się na rezydencję artystyczną w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie w ramach projektu „StartUp – Scena dla Młodych”, gdzie realizować ma projekt „Kobiety-Rakiety” (Aleksandra Kostrzewa, Olga Briks i Ewa Noras).

Foto: WILK