ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA

27-01-2020

Edukacja: filolożka, trenerka biznesu, instruktor tańca współczesnego

Praca zawodowa: współpraca z „mufmi” Anny Piotrowskiej; współpraca z polskimi i zagranicznymi choreografami; współzałożycielka kolektywu Holobiont

Wybrane projekty: „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”, „3×20”, „Kambium”, „Wenus z Osieka”

Dodatkowe informacje: stypendium Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation (2015), stypendium Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie (2015), laureatka konkursu na wizytę studyjną w Movement Research at Judson Church w Nowym Jorku.

Przydatne linki: https://www.facebook.com/aleksandra.bozekmuszynska


Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu.

Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing, organizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „mufmi” Anny Piotrowskiej jako koordynatorka do spraw artystycznych i instruktorka. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. „The Best Solo 2014” za solo I know №Thing na międzynarodowym festiwalu SzólóDuó w Budapeszcie) i tanecznych.

Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Jako freelancerka współpracowała m.in. z: Rebecką Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), czy Yoshiko Chumą (Dead end – Ponderosa).

W 2018 roku stworzyła solowy spektakl „Kambium”, a w 2021 roku – podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 – solową choreografię „Wenus z Osieka”.

Foto: WILK, Bartosz Zalewski