Polska Sieć Tańca – o projekcie

01-03-2020

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Sieć wspiera mobilność wybranych produkcji tanecznych, promuje artystów oraz jest platformą do wypracowywania dobrych praktyk w profesjonalnym środowisku. Przyczynia się do tworzenia warunków i struktur, które wpływają na cyrkulację tańca w Polsce oraz wpływa na integrację środowiska poprzez wymianę różnych estetyk.

Polską Sieć Tańca tworzą odważni i zdeterminowani ludzie – menedżerowie oraz dyrektorzy placówek wspierających sztukę tańca. Jednym z nowych partnerów Sieci zostało Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

W 2020 roku Sieć tworzą: Lubelski Teatr Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Rozbark, Krakowskie Centrum Choreograficzne, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz nowi partnerzy: Polski Teatr Tańca, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Olsztyński Teatr Tańca, Sopocki Teatr Tańca, Nowosolski Dom Kultury, MDK Ratusz Zduńska Wola, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca.