Konkurs Choreograficzny W SIECI. Edycja 1: Aleksandra Krajewska

15-04-2020

O SPEKTAKLU:

„TERRARIUM”
Aleksandra Krajewska

W świetle żarówki. Zza ściany oparów. Za taflą szkła. Zniekształcona – sztuczna rzeczywistość. Gwar. Cisza. Dwa kroki. Zmiana. Czy to opis terrarium? Dusznego klubu w centrum Berlina? Kwarantanny? Skrupulatnie prowadzonego konta na Instagramie? Życia? Wirtualna kartka z wakacji dla chłopaka na odległość? Zdigitalizowany pamiętnik średniowiecznego cyrkowca? Mentalność? Pierwszy rozdział nowego thrillera? Teledysk wschodzącej gwiazdy pop? Sama nie wiem.

Film w całości nagrany za pomocą relacji na Instagramie.

O TWÓRCY:

Aleksandra Krajewska – absolwentka Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii. Już podczas studiów występowała jako gość w kompanii Bodhi Project dance company w spektaklu „Exstesia” w choreografii Iratxe Ansa i Igora Bacovicha. Tańczyła też w operze „Faust” podczas Salzburger Festspiele. Występowała na scenie międzynarodowej podczas wielu festiwali, pracując między innymi z takimi artystami jak: Alleyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Eleesha Drennan, Eduardo Torroja, Theo Clinkard i Milla Koistinen. Wzięła udział w spektaklu „Mój pierwszy raz” Teatru Polonia w Warszawie oraz w „Homesick Sick Home” wraz z B’cause Dance Company.

Od 2018 roku Aleksandra Krajewska współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania. Występuje również w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego Roma „Aida”. Jej praca solowa: „Lullaby for the Restless” została nagrodzona na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.