„Portret 16:9” – nabór do projektu choreograficznego Bartka Woszczyńskiego

15-04-2020

„Portret 16:9” to najnowszy choreograficzny projekt Bartka Woszczyńskiego online realizowany przez Centrum Teatru i Tańca w Warszawie we współpracy z Akademią Tańca Zawirowania.

Podczas pandemii koronawirusa większość z nas została w domu i głównym oknem na świat (również tym artystycznym) stał się Internet. Połączeni w sieci spotykamy, poznajemy, a także przedstawiamy innym naszą rzeczywistość w proporcjach ekranu 16:9 (lub zbliżonych). Dlatego szukając sposobów na wykorzystanie limitacji i ograniczeń jako impulsów do twórczej ekspresji podczas warsztatowych spotkań online będziemy tworzyć własne portrety oraz rekonstruować wybitne dzieła sztuki w formie choreograficznych etiud.


* Główną inspiracją projektu „Portret 16:9” będzie próba wykreowania i stworzenia zarówno wspólnej, jak i indywidualnej rzeczywistości, a następnie połączenie ich w spektakl, który zaprezentowany będzie w formie artystycznego filmu.

* Każde zajęcia składać się będą z trzech części. W pierwszej zaplanowana jest rozgrzewka, praca nad techniką tańca współczesnego, a także praca nad wzmocnieniem ciała. Druga część to nauka krótkich kombinacji choreograficznych, które wykorzystane będą później w końcowym pokazie/filmie. Natomiast część trzecia to indywidualna praca kreatywna/choreograficzna w oparciu o zadania i wskazówki prowadzącego.

* Projekt ma na celu rozwijanie umiejętności tanecznych, choreograficznych i performerskich osób biorących w nim udział, a także edukację dotyczącą metod pracy w teatrze tańca i poszerzanie wiedzy na temat różnych gatunków sztuki. Program przeznaczony jest dla osób ze znajomością podstawowych i średniozaawansowanych umiejętności z zakresu techniki tańca współczesnego zainteresowanych pracą kreatywną i rozwijaniem ogólnych umiejętności artystycznych.


Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: akademia.zawirowania@gmail.com
W e-mailu prosimy o napisanie kilku słów o sobie oraz dotychczasowym doświadczeniu tanecznym.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30.04.2020

Projekt ma być realizowany do końca czerwca. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu po 75 min. Koszt pojedynczych zajęć: 15 złotych. Opłata za cały maj wyniesie: 120 zł.