Konkurs „StartUp – SCENA DLA MŁODYCH” (2020)

21-04-2020

Ogłaszamy konkurs „StartUp – SCENA DLA MŁODYCH” (2020) na projekt spektaklu z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Celem konkursu jest wspieranie młodych artystów zajmujących się tańcem współczesnym. Konkurs jest adresowany do artystów z Warszawy.

Wybrane projekty zostaną zrealizowane w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie w okresie od sierpnia do grudnia 2020 roku. Laureaci otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu: 5000 zł na solo, 10 000 zł na duet i 15 000 zł na spektakl wieloobsadowy, pomoc techniczną w trakcie prób generalnych (akustyka i oświetleniowca), przedpremierową promocję, możliwość skorzystania z przestrzeni do prób oraz konsultację merytoryczną. Dodatkowo rezydenci otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 3000 zł. [Wszystkie kwoty brutto – przyp.].

Rezydencja letnia i jesienna zakończy się pokazami premierowymi. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać wstępną koncepcję spektaklu, szacunkowy budżet projektu oraz portfolio.


Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia 2020 roku do godz. 12.00 – wyłącznie drogą elektroniczną poprzez przesłanie aplikacji konkursowej na adres: biuro@ctit.eu. 

Szczegółowy opis konkursu i zasady udziału są dostępne w regulaminie: tutaj

Wydarzenie: FB

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.