Konkurs Choreograficzny W SIECI. Edycja 1: Piotr Abramowicz, Anita Sawicka

22-04-2020

O SPEKTAKLU:

„Bez tytułu”
Piotr Abramowicz, Anita Sawicka

Motywem do powstania pracy była refleksja nad obecną sytuacją na świecie i poszukiwanie nowych rozwiązań ruchowych narzucanych przez ograniczoną przestrzeń/ograniczoną wolność. Jak długo umysł zamknięty w czterech ścianach jest zdolny do kreatywnego działania? Jak bardzo potrzebujemy bodźców z zewnątrz? Czy umiemy sami wytworzyć nić, która łączy nas ze światem?

O TWÓRCACH:

Anita Sawicka największą pasję odnajduje w tworzeniu i łączeniu rozmaitych elementów sztuki. Inspiracje czerpie z muzyki i tego, jak na nią wpływa, ufa naturalnym reakcjom, obserwuje świat i zwykłe zjawiska. W swojej twórczości stara się wykorzystywać każde doświadczenia, nie tylko te taneczne. Występuje w wielu pokazach, projektach, zawodach, a także przy programach komercyjnych, jako tancerka i choreograf. Pracowała przy teledyskach takich artystów jak: Elsia Savoca, Praktyczna Pani, Andrzej Mrozek, Warsaw Village Band, Olga Polikowska, Doda, Ewelina Lisowska, MoMo. Występowała również w reklamach – HONOR (for the brave), XL energy drink, WBK bank, Lotto oraz w telewizyjnych programach „X Factor”, „Mam Talent!”, „Przystanek Radość” (jako tancerka bądź choreograf). Jednym z jej największych osiągnięć jest Board Game TOUR – ogólnopolska trasa warsztatowa, którą od 2012 współtworzy z Piotrem Simbą Abramowiczem – projekt ten połączył i zainspirował setki tancerzy. Sawicka ceni sobie możliwość uczenia na warsztatach w całej Polsce, jak i w Europie (m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Norwegii, Białorusi, Litwie czy na Ukrainie.


Piotr Simba Abramowicz – tancerz i choreograf. Absolwent Politechniki Białostockiej (logistyka). W 2007 r. rozpoczął naukę tańca w Fair Play Studio w Białymstoku i dołączył do ekipy Fair Play Kwadrat. Jest organizatorem warsztatów Board Game TOUR oraz założycielem grupy Tomorrow Society.

Jego pierwszy kontakt i nauka tańca odbywały się poprzez naukę obcych układów i choreografii. Po wielu latach zbierania losowych informacji porozrzucanych w tysiącach wyuczonych sekwencji przyszedł czas na selekcję i uporządkowanie umiejętności – tak więc, aby osiągnąć pełną świadomość ciała i zrozumieć wachlarz możliwości jakimi dysponuje, Abramowicz od roku 2015 poświęcił swój czas na trening hip-hopu i poppingu.

„Najświeższym tematem, nad którym pracuję są jakości tańca współczesnego, dzięki którym zyskałem swobodę w improwizacji i mogę rozbudowywać własne flow – mówi o sobie Piotr Simba Abramowicz. – Podczas prowadzenia zajęć stawiam przede wszystkim na ciężki trening, świadomość ruchu i oryginalność. Uważam, że obowiązkiem każdego tancerza jest szczerość wobec swojego warsztatu i wymiana z community. Sam należę do tych, którzy nie lubią się poddawać i tego samego wymagam od studentów”.