Konkurs Choreograficzny W SIECI. Edycja 1: Olga Briks, Stanisław Bulder

23-04-2020

O SPEKTAKLU:

„I’m a girl, he’s a boy but it’s not another duet about love”
Olga Briks, Stanisław Bulder

Czy można tęsknić za wspomnieniami których jeszcze nie mamy? Których jeszcze nie przeżyłeś. Albo których już nigdy nie będziesz mieć. Jak wspomina się wspomnienia, których nie mam? W osobliwym czasie pandemii, gdy przyszłość wydaje się bardziej niepewna niż kiedykolwiek, sięgamy do sentymentów i tęsknot. To tęsknienie prowadzi nas na warszawskie ogródki działkowe. Tam izolując się słuchamy melodii, która z jednej strony wywołuje uczucie spokoju, a z drugiej obietnicę pewnej historii. 

O TWÓRCACH:

Olga Briks, rocznik ‘97. Miłośniczka roślin. Edukację realizowała w Szkole Tańca i Baletu B. Książkiewicz. Później związana ze Szkołą Tańca Współczesnego N. Draganik-Franke w Poznaniu. Kształciła się w Tel Avivie. W sezonie 2018/19 rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w produkcjach w reż. M. Trelińskiego. W październiku 2019 r. dołączyła do Teatru Tańca Zawirowania, z którym obecnie współpracuje. Równolegle realizuje swoje zainteresowanie tematem emancypacyjnych działań cielesnych.


Stanisław Bulder był kursantem dyplomowym u Natalii Marii Wojciechowskiej w Centrum Baletowym Neoclassica. Jako stypendysta kształcił się w Opus Ballet we Florencji. Brał udział w rezydencjach tanecznych Gustavo Oliveiry w Paryżu i Małgorzaty Suś i Pauliny Almeidy w Portugalii. Tańczył również w produkcjach w choreografiach Jakuba Lewandowskiego i Artura Grabarczyka. Tancerz Compagnie Didier Théron i Teatru tańca Zawirowania. Studiuje na Warszawskiej Akademii Teatralnej.