Rezydencja jesienna 2020: Alicja Czyczel – zapowiedź

05-06-2020

Komisja konkursowa programu „StartUp SCENA DLA MŁODYCH” (2020) zarekomendowała realizacje dwóch projektów (Michała Przybyły i Alicji Czyczel) w ramach rezydencji w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Rezydencja jesienna została przyznana Alicji Czyczel na realizację spektaklu „Osoba liczby mnogiej” (tytuł roboczy).

W koncepcji Alicji Czyczel komisja konkursowa szczególnie doceniła postrzeganie procesu twórczego jako współpracy wykorzystującej nie tylko kompetencje, ale i twórcze osobowości zaproszonych artystek (w składzie zespołu znalazły się: Aleksandra Chciuk, Dana Chmielewska, Marta Szypulska).

Interdyscyplinarny projekt zaproponowany przez Alicję Czyczel zakłada pracę z innością i obcością, pozostawiającymi ślady w ciele i pozwalającymi na samookreślenie. Ważnym wątkiem jest także nastawienie Czyczel na konstruowanie tymczasowej wspólnoty, zasygnalizowanej już w roboczym tytule projektu.


Laureaci konkursu otrzymają pełne wsparcie rezydencyjne i produkcyjne przewidziane w regulaminie programu „StartUp – SCENA DLA MŁODYCH” 2020. W związku z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, organizator programu w porozumieniu z komisją konkursową i laureatami podjął decyzję o dopuszczeniu możliwości realizacji projektów w Internecie. Taki wariant będzie wzięty pod uwagę w sytuacji nawrotu pandemii i braku możliwości organizacji premier projektów na scenie.