Rezydencja letnia 2020: Michał Przybyła – zapowiedź

05-06-2020

Komisja konkursowa programu „StartUp SCENA DLA MŁODYCH” (2020) zarekomendowała realizacje dwóch projektów (Michała Przybyły i Alicji Czyczel) w ramach rezydencji w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Komisja doceniła przede wszystkim uwzględnienie w koncepcji projektu przebiegu procesu twórczego, pracy z doświadczeniem psychosomatycznym i aktywnego, twórczego udziału tancerzy.

Jury zwróciło szczególną uwagę na chęć eksplorowania problematyk i podobieństwa, strategii reprodukcji zaczerpniętych ze sztuk wizualnych, heterogeniczności i różnicy jako aspektów wytwarzania tożsamości w oparciu o anatomiczne i fizyczne uwarunkowania zaproszonych tancerzy – Danieli Komędery-Miśkiewicz i Dominika Więcka.

Michał Przybyła był solistą Częstochowskiego Teatru Tańca, tancerzem Teatru V6 w Łodzi czy choreografem grupy Urban Movement w Łodzi. Obecnie jest członkiem zespołu Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Szkolił się u wielu uznanych choreografów – jego nauczycielami byli m.in. Thierry Verger, Luciano Di Natale, Julia Spiesser, Lukas McFarlane, NappyTabs, Diana Matos, Matthew Tseng, Mate Meszaros, Noa Wertheim, Ohad Naharin.


Laureaci konkursu otrzymają pełne wsparcie rezydencyjne i produkcyjne przewidziane w regulaminie programu „StartUp – SCENA DLA MŁODYCH” 2020. W związku z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, organizator programu w porozumieniu z komisją konkursową i laureatami podjął decyzję o dopuszczeniu możliwości realizacji projektów w Internecie. Taki wariant będzie wzięty pod uwagę w sytuacji nawrotu pandemii i braku możliwości organizacji premier projektów na scenie.


Foto: Kacper Bożek