Taneczne Niedziele ONLINE (03): „Patolovja” Agnieszka Sikorska, Marta Twardowska

04-10-2020

O SPEKTAKLU:

„Patolovja”
Choreografia: Agnieszka Sikorska
Reżyseria: Marta Twardowska
Scenografia: Julia Ślusarczyk
Asystentka reżyserki: Aleksandra Kossowska
Muzyka: Mateusz Panasiuk
Grafika: Agnieszka Zawiasa
Realizacja wideo: Obskurne Studio
Występują:
MARIANNE: Kamila Brodacka
JOHAN: Aleksander Sosiński
Tancerze:
Stanisław Bulder, Kalina Duwadzińska, Ewa Noras, Patrycja Nosiadek, Volodymyr (Volo) Ryga, Małgorzata Skibińska, Karina Sypniewska, Łukasz Wójcicki, Magdalena Zdanowicz, Nina Żółtańska

Spektakl inspirowany „Scenami z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana.

Marianne i Johan są parą młodych ludzi. W strachu przed dynamicznie zmieniającą się sytuacją na świecie, postanawiają schronić się w przygotowanym wcześniej bunkrze. Próbując łapać kontakt ze światem zewnętrznym, streamingują swoje codzienne życie. Nikt jednak nie odpowiada… Dni zacierają się. Bezpieczne schronienie zmienia się w więzienie. Duchota. Budzą się ukrywane wcześniej emocje.

O TWÓRCACH:

Agnieszka Sikorska – tancerka i choreografka z Warszawy. Absolwentka kierunku taniec na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, Academy of Performing Arts w Pradze, programu tanecznego Warsaw Dance Department oraz kursu “Akademii Choreografii Eksperymentalnej” kolektywu “Centrum w Ruchu”. Działa niezależnie jako tancerka i performerka („Mowa Ciała”, „Dive in”), współtworzy kolektyw Grupa Ruchoma, jak również aktywnie wpływa na rozwój tańca współczesnego w Polsce poprzez organizowanie regularnych zajęć, warsztatów i wydarzeń artystycznych. Traktuje taniec jako drogę poszukiwań, praktykę uważności, wrażliwości i poznania ciała.

Marta Twardowska – studentka kierunku reżyseria na Akademii Teatralnej w Warszawie. Studiowała malarstwo na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych, prowadzonych przez Uniwersytet SWPS i Nowy Teatr w Warszawie. W swojej pracy ceni eksperymentalne podejście do sztuki, poszukuje nowych form wypowiedzi scenicznych.