Taneczne Niedziele ONLINE (09): „Coś pomiędzy” Joanna Drabik

04-10-2020

O SPEKTAKLU:

„Coś pomiędzy” Joanna Drabik
tańczą: Joanna Drabik, Anna Hop, Kristóf Szabó
premiera online: 21 czerwca 2020

wejść-zostać
przymierzyć-odłożyć
wahać się-zawiesić
ubrać-przebrać
zdjąć-uwolnić
rozpoznać-doznać

O TWÓRCACH:

Joanna Drabik – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu (2007) i pedagogiki baletowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013). Laureatka konkursów baletowych w kraju i za granicą. Jako artystka Polskiego Baletu Narodowego, po wykonaniu partii Wybranej w „Święcie wiosny” w wersjach Wacława Niżyńskiego i Maurice‘a Bejarta oraz Naszej Kobiety w balecie „I przejdą deszcze…” Krzysztofa Pastora została awansowana na koryfejkę.

W 2015 roku w ramach międzynarodowego projektu dla młodzieży stworzyła choreografię „IN/Out”, która została zaprezentowana w Operze w Oslo oraz w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W 2019 roku zrealizowała spektakl „#Hasztag#M19” z sopocką grupą tancerzy MOLOLO i w tym samym roku zdobyła III miejsce podczas Konkursu Choreograficznego w Tarnowie. Dodatkowo współpracuje ze szkołami baletowymi w Warszawie i w Bytomiu przygotowując choreografie na konkursy baletowe i koncerty dyplomowe.

OBEJRZYJ FILM:

Praca była dostępna online tylko przez ograniczony czas.

OBEJRZYJ TRAILER:

Mały przedsmak tego, co dla Was szykujemy w najbliższą niedzielę ! Choreografia COŚ POMIĘDZY Joanny Drabik <3Wystąpią:Joanna Drabik, Anna Hop, Kristóf Szabo 💃🕺

Publiée par Centrum Teatru i Tańca w Warszawie sur Jeudi 18 juin 2020