Pokaz „Trans_Miss(i)on” w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra

05-10-2020

Po serii pokazów na świeżym powietrzu Centrum Teatru i Tańca w Warszawie wraca do prezentacji w zamkniętych pomieszczeniach. Spektakle, z powodu remontu sali teatralnej przy ul. Belwederskiej, będą się odbywały gościnnie w warszawskich teatrach – pierwszym jest pokaz „Trans_Miss(i)on” w choreografii Iwony Olszowskiej i Ferenca Fehéra w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskim (ul. Jazdów 2) 19 października 2020 r. o godz. 19.

W spektaklu wystąpią Paweł Konior, Jan Lorys, Zuzanna Nir, Piotr Skalski/Wojciech Furman, Monika Węgrzynowicz i Marta Wołowiec. Pokaz odbywa się w ramach Polskiej Sieci Tańca organizowanej przez IMiT, a został wyprodukowany przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury. Realizacja odbyła się we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2018”.

„Trans_Miss(i)on” to podróż w głąb. Wymiana pomiędzy heart beat, flow dynamic, pomiędzy tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Eksploracja witalnego i pierwotnego tribal oraz subtelnego suspend. Ruch poddany prawom fizyki, emocji, stanu. Zanurzany w odmiennych czasoprzestrzeniach i rzeczywistościach. Pulsujący pomiędzy witalnością, pierwotnością a status quo. Pomiędzy realnością, a snem o lataniu. Eksponujący to, co organiczne, zwierzęce, archetypowe, ale także skierowane na subtelne przebicia, nieuchwytności kosmosu i ducha. Trans, rytuał, droga do siebie przez połączenie z cząstką otaczającej Wszechświat energii.


Sprzedaż biletów rozpoczyna się – poprzez portal Ewejsciowki.pl – od 6 października.


„Trans_Miss(i)on”
choreografia: Iwona Olszowska, Ferenc Fehér
taniec: Paweł Konior, Jan Lorys, Zuzanna Nir, Piotr Skalski/Wojciech Furman, Monika Węgrzynowicz, Marta Wołowiec
muzyka: Ferenc Fehér, Marcin Janus
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

pokaz: 19.10.2020, godz. 19 w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski (sala im. W. Krukowskiego), ul. Jazdów 2, Warszawa
czas: ok. 60 minut
organizatorzy pokazu: Instytut Muzyki i Tańca oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

foto: Marcin Pawelec/Monika Węgrzynowicz