Dzień otwarty w Centrum Teatru i Tańca

11-09-2021

Centrum Teatru i Tańca zaprasza na dzień otwarty, podczas którego odbędą się warsztaty, spotkania oraz pokaz filmu. Wydarzenie rozpocznie się 19 września 2021 r. o godz. 14.30 w nowej siedzibie CTiT przy ul. Bruna 9 (metro Pole Mokotowskie) w Warszawie.

W ramach Centrum Teatru i Tańca w Warszawie funkcjonują Teatr Scena Współczesna i Teatr Tańca Zawirowania. W ramach zaproszenia na kolejny teatralny sezon przygotowano więc projekcję filmu „Pani minister tańczy” (1937 r.), który toczy się w fikcyjnym państwie, gdzie nowym ministrem w Ministerstwie Ochrony Moralności Publicznej zostaje młoda i piękna Zuzanna (Tola Mankiewiczówna); specjalny warsztat tradycyjnego tańca Afryki Zachodniej z Violą Wojciechowską (poziom open, zajęcia bezpłatne, na które obowiązują wcześniejsze zapisy), wspólne śpiewanie i żartowanie z aktorami Teatru Scena Współczesna. W czasie wydarzenia obecne będą także harcerki z mokotowskiej 61 Warszawskiej Drużyny Harcerek ,,Herba” im. dh. Iwony Leczkowskiej, które zaproszą gości na stoisko z wypiekami i smakołykami, obok odbędzie się także kiermasz wymiany książek. Spotkanie  z tańcem i teatrem zakończy spektakl „Historia świata w skróconej wersji” Sceny Współczesnej (godz. 19, spektakl biletowany).

PROGRAM:

Dzień otwarty Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, 19.09.2021

godz. 14.30
projekcja filmu „Pani minister tańczy” (1937 r.)

czas trwania: 82 min
wstęp wolny

Akcja filmu toczy się w fikcyjnym państwie, gdzie nowym ministrem w Ministerstwie Ochrony Moralności Publicznej zostaje młoda i piękna Zuzanna (Tola Mankiewiczówna). Od razu staje się ona obiektem westchnień przystojnego zastępcy szefa kancelarii – Sebastiana hrabiego de Santis (Aleksander Żabczyński), lowelasa i birbanta. Zasadnicza Zuzanna szybko przestaje być obojętna na zaloty Sebastiana. Ku przerażeniu społeczeństwa pani minister wprowadza drastyczne reformy, w tym całkowitą prohibicję. Niespodziewane pojawienie się jej bliźniaczki, niesfornej artystki rewiowej Loli, prowadzi do wielu nieoczekiwanych perypetii…

godz. 16.00 – 17.00
warsztaty Afro z Violą Wojciechowską
poziom otwarty, zajęcia dla każdego
obowiązują zapisy
wstęp wolny

Specjalny warsztat tradycyjnego tańca Afryki Zachodniej. Podczas warsztatu będziemy uczyć się choreografii do jednego z tradycyjnych rytmów zachodnioafrykańskich, ale przy okazji popracujemy też nad zwinnością, otwarciem ciała i dokładnością ruchu. Ważnym elementem warsztatu będzie praca z rytmem oraz jego interpretacją.

Warsztat poprowadzi Viola Wojciechowska, która zajmuje się tańcem afrykańskim od 1997 roku. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. Prowadzi od lat regularne warsztaty w Warszawie oraz w całej Polsce, kieruje grupą choreograficzną afro dance C’est Ca. Organizuje także wyjazdy taneczne do Afryki (Gwinea, Gambia).

Zapisy: ttzawirowania@gmail.com, tel. 790 555 979

godz. 17.00
wspólne śpiewanie i żartowanie z aktorami Teatru Scena Współczesna
wstęp wolny

Wyjątkowe spotkanie z aktorami Teatru Scena Współczesna. Wspólnie pośpiewamy, pożartujemy, a nawet poprzebieramy się w kostiumy ze spektakli! Kto nie chciałby zrobić sobie zdjęcia w kostiumie Napoleona ze spektaklu „Historia świata” lub Makbeta-górala z „Dzieł wszystkich Szekspira”, nie wspominając o stroju aktora z opery chińskiej? Taka okazja nie zdarza się często!

Na pewno spotkacie Łukasza Mateckiego, Jarosława Domina, Macieja Makowskiego i całą ekipę organizacyjną Teatru Scena Współczesna. Będzie wyśmienicie i jak zwykle zabawnie! Takiego otwarcia sezonu jeszcze nie było!

Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy POBRAĆ DARMOWY BILET: https://bit.ly/2X7YaEU lub zapisać się bezpośrednio: scenawspolczesna@gmail.com, tel. 796 550 570

oraz

poczęstunek
W czasie wydarzenia o dobry humor i nasze podniebienia zadbają harcerki z mokotowskiej 61 Warszawskiej Drużyny Harcerek ,,Herba” im. dh. Iwony Leczkowskiej. Zapraszamy na stoisko z wypiekami i smakołykami!

kiermasz książek na wymianę
Jeżeli macie książkę, którą już przeczytaliście i ochotę na nowe historie, zapraszamy na kiermasz! Stworzymy przyjazną przestrzeń do wymiany skarbów. Przynieś swoją książkę i wymień na nową!

godz. 19.00
spektakl „Historia świata w skróconej wersji” Teatru Scena Współczesna

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach stałego repertuaru Teatru Scena Współczesna, bilety dostępne są na stronie: https://bit.ly/3trb5h6


Dzień otwarty w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
ul. Giordana Bruna 9, Warszawa (metro Pole Mokotowskie)
19 września 2021, od godz. 14.30

oprac. DEF (na podst. mat. prom.)