Dwa premierowe pokazy spektaklu „DemeNtiA” Akademii Tańca Zawirowania

26-03-2022

W Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ul. Bruna 9) 2 kwietnia 2022 r. o godzinie 17.00 oraz o godzinie 19.30 odbędą się dwa premierowe pokazy spektaklu „DemeNtiA” w choreografii Piotra Jeznacha i wykonaniu Akademii Tańca Zawirowania. Spektakl porusza temat pamięci człowieka i problemów z nią związanych.

O SPEKTAKLU:

„DemeNtiA”
Akademia Tańca Zawirowania
choreografia: Piotr Jeznach
tancerze: Aleksandra Osińska,Aleksandra Kilczewska, Aleksandra Ziółkowska, Dominika Znajdek, Eka Madziarowicz, Izabela Wróblewska, Jana Nedelko, Justyna Orzechowska-Janicka, Kamila Rastawicka, Magdalena Olędzka, Maria Rząca-Spodar, Matylda Kucharska, Milena Suska, Monika Zienkiewicz, Nadia Dideńko, Weronika Banul
kostiumy: Dorota Koprowska
premiera: 02.04.2022
czas trwania: 60 minut

Choreografia „DemeNtiA” Piotra Jeznacha porusza temat pamięci człowieka oraz problemów z nią związanych. Demencja to choroba mózgu wpływająca na obniżenie zdolności poznawczych, w tym zapamiętywania. Szacuje się, że liczba osób dotkniętych tą chorobą jest równa populacji Polski. Tak naprawdę cierpiących przez nią ludzi jest znacznie więcej – to rodzina, lekarze, opiekunowie. Na demencję nie ma lekarstwa.

Choreografia składa się z kilku luźno powiązanych scen rozgrywających się w trzech różnych wymiarach. Jeden z wymiarów to relacje z osobami z zaburzeniami pamięci. Pozostałe dwa dzieją się w znacznie mniejszych wymiarach – a ich interpretacja niech będzie indywidualnym przeżyciem każdego widza.

Foto: WILK