Przebój Akademii Tańca Zawirowania znowu przed publicznością

04-05-2022

„DemeNtiA” – jedna z najciekawszych prac zrealizowanych z grupami projektowymi Akademii Tańca Zawirowania – znów na scenie. Choreografia Piotra Jeznacha opowiadająca o demencji, zapomnieniu, oderwaniu się od współpracy z drugim człowiekiem i norm zasad społecznych zostanie pokazana 27 maja 2022 r. o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ul. Bruna 9).

O SPEKTAKLU:

„DemeNtiA”
Akademia Tańca Zawirowania (grupa projektowa)
Choreografia: Piotr Jeznach
Wykonanie: Aleksandra Osińska, Aleksandra Kilczewska, Aleksandra Ziółkowska, Dominika Znajdek, Eka Madziarowicz, Izabela Wróblewska, Jana Nedelko, Justyna Orzechowska-Janicka, Kamila Rastawicka, Magdalena Olędzka, Maria Rząca-Spodar, Matylda Kucharska, Milena Suska, Monika Zienkiewicz, Nadia Dideńko, Weronika Banul
Kostiumy: Dorota Koprowska
Czas trwania: 60 minut

Choreografia „DemeNtiA” Piotra Jeznacha porusza temat pamięci człowieka oraz problemów z nią związanych. Demencja to choroba mózgu wpływająca na obniżenie zdolności poznawczych, w tym zapamiętywania. Szacuje się, że liczba osób dotkniętych tą chorobą jest równa populacji Polski. Tak naprawdę cierpiących przez nią ludzi jest znacznie więcej – to rodzina, lekarze, opiekunowie. Na demencję nie ma lekarstwa.

Choreografia składa się z kilku luźno powiązanych scen rozgrywających się w trzech różnych wymiarach. Jeden z wymiarów to relacje z osobami z zaburzeniami pamięci. Pozostałe dwa dzieją się w znacznie mniejszych wymiarach – a ich interpretacja niech będzie indywidualnym przeżyciem każdego widza.