Polska Sieć Tańca: „GEMINI tryptyk”

06-05-2022

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie w ramach Polskiej Sieci Tańca w maju pokaże dwa spektakle: „manRay. Barbarzyńca” Sopockiego Teatru Tańca (13.05) oraz „GEMINI tryptyk” Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark (30.05). „GEMINI tryptyk” w choreografii Anny Piotrowskiej ilustrowany jest utworami Henryka Góreckiego, a motywem jego pierwowzoru były relacje zrośniętych ze sobą sióstr syjamskich. Pokaz: 30 maja o godz. 19.30 w CSW – Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 w Warszawie.

O SPEKTAKLU:

„GEMINI tryptyk”
Teatr Rozbark
Choreografia: Anna Piotrowska
Wykonanie: Kamil Bończyk, Joanna Brodniak, Anna Piotrowska, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło, Paweł Murlik, Dastin Greczyło
Czas trwania: 50 minut

Spektakl „GEMINI tryptyk” jest kontynuacją i poszerzeniem trzech wcześniejszych realizacji, tj. „Gemini” i „Gemini&after” z 2006 roku w wykonaniu Patrycji Dońskiej i Anny Piotrowskiej oraz „Gemini” z 2017 roku w wykonaniu Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova.

Głównym motywem pierwowzoru była kreacja i poszukiwanie zależności sióstr syjamskich związanych-zrośniętych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. To stało się punktem wyjścia do dalszej eksploracji spektaklu kolejno na trzech i pięciu wykonawców.

Najnowsza odsłona Gemini to tryptyk, trzy części zespojone utworami Henryka Góreckiego: ofiarowanie, opowieść, obcowanie.

Motyw bliźniaczej zależności zostaje poszerzony o kontekst społecznego ekosystemu i zależności jego elementów. Istotą jest fizyczny dialog, w którym poszukiwana jest harmonia i siła (nie)obecności jednostki oraz cielesnych interakcji wspólnoty.

delikatna troska ciał
ciało przenika przez ciało
zespojenie
impresja ciał