Wieczór z Pauliną Wycichowską

11-05-2022

Fundacja Artystyczna PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na kolejny wieczór „Centralnej Sceny Tańca – edycja III” z cyklu „Portrety choreograficzne”. Gościem cyklu będzie Paulina Wycichowska. Spotkanie 12 maja 2022 r. o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury (ul. Elektoralna 12) w Warszawie.

Scena CST jest przestrzenią skierowaną do szerokiego środowiska artystów tańca, zajmujących się twórczością w obszarze tańca współczesnego, a „Portrety choreograficzne” to projekt poświęcony prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy. Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam decyduje w jakiej formie chce zaprezentować swój autoportret na scenie. Każde wydarzenie tego cyklu jest premierą i każde jest niepowtarzalne. Całość uzupełnia moderowane spotkanie z artystą.

Paulina Wycichowska, tancerka i choreografka z Poznania zapowiada swoją wizytę:

„Podróż przez twórcze wspomnienia od 1997 do 2022. Wybrane momenty z czasu 25 lat tworzenia choreografii. Czas od ostatniego roku na studiach w Londynie do rozpoczynającego się od 1998 okresu tworzenia, przede wszystkim, w Polsce.
Działo się. Było oszczędnie i na bogato, minimalistycznie i z rozmachem. Ze scenografią, światłami żywą muzyką. Ze wsparciem innych twórców i całkowicie solo. I najważniejsza miłość od zawsze: teatr tańca. Ważenie intencji przekazu – ruch i taniec w służbie treści. Różne inspiracje i drogi ich ujmowania. Starcia analitycznego umysłu z intuicją w procesie twórczym.
Zachwyt i frustracja.
Zakochanie w tańczących osobach.
Nie-do-powstrzymania tworzenie lub całkowite zamrożenie.
Chodzenie w kółko, kroki do tyłu, bieg do przodu, obroty, obroty, skok na wielowymiarową karuzelę.
I ten moment, gdy się zaczyna… i nigdy nie kończy”.