Polska Sieć Tańca: „Tens” i „The Vessel” – dwa pokazy w jeden wieczór

03-06-2022

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie organizuje kolejną prezentację w ramach Polskiej Sieci Tańca i zaprasza na 10 czerwca o godz. 19.00 na Scenę przy ul. Bruna 9, gdzie w jednym wieczorze zostaną wystawione dwa spektakle „Tens” Marty Wołowiec oraz „The Vessel” Karoliny Kraczkowskiej. Łączny czas trwania wieczoru to 100 minut.

Inicjatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

O SPEKTAKLACH:

„Tens”
koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec
muzyka elektroniczna na żywo: Wojciech Kiwer
realizacja świateł: Krzysztof Dziedzic
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
czas trwania: 30 minut

Spektakl „Tens” eksploruje temat ciała jako generatora energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji oraz zestrajania ciała i umysłu. Daje sobie czas na rozwój. Daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. „Tens” to napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć biorąc głęboki wdech i wydech, stojąc mocno na nogach.


„The Vessel”
Koncept i choreografia: Karolina Kraczkowska
Konsultacje dramaturgiczne: Maciej Sado Światła: Marek Zieliński
Konsultacje muzyczne: Piotr Przewoźniak, Oskar Podolski
czas trwania: 45 minut

Naczynie zabezpiecza to co się w nim mieści. Bez jego solidnej struktury, nie może nastąpić proces transformacji. Zbyt mocne bodźce mogą je zniszczyć. Zbyt sztywne naczynie uniemożliwia integrację nowych materii i doświadczeń. Pospieszne naprawianie rozszczelnień nie pozwala docenić wartości płynących z wycieku, rozpadnięcia i ponownej integracji. Motywuje pytanie czy jest teraz moment niszczenia, odbudowy, naprawy czy uzupełniania je o nową, cenną materię?