Ukraiński spektakl tańca oparty na prawdziwych historiach

03-06-2022

Ukraińskie choreografki Angelina Zabelina i Alyona Omelina stworzyły własny spektakl w ramach Akademii Tańca Zawirowania (grupa projektowa) pt. „Nowa rzeczywistość” („Нова реальність”). Premiera tego wyjątkowego przedstawienia o jednej decyzji, która zmieniła życie milionów ludzi, o marzeniach i miłości do ojczyzny, o Ukraińcach i Ukrainie zaplanowana została na 19 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ul. Bruna 9).

O SPEKTAKLU:

„Nowa rzeczywistość”
Akademia Tańca Zawirowania (grupa projektowa)
choreografia: Angelina Zabelina i Alyona Omelina
wykonanie: Zahorodnia Ann, Filina Yelyzaveta, Chekina Daria, Opanasiuk Anastasia, Sydorak Sofiia-Mariia, Zakharchenko Iryna, Kuts Ilona, Tykhenka Daria, Myloslavska Anna, Khnykina Alona oraz dzieci: Batashvili Mariia i Toropova Ulyana
czas trwania: 45 minut

O wojnie.
O życiu.
O Tobie.

Historia oparta na prawdziwych historiach.

Jesteśmy grupą tancerek z Ukrainy, pochodzimy z różnych części kraju. Możesz nas nazwać uchodźcami. Mamy to szczęście, że jesteśmy bezpieczne. Mamy okazję podzielić się czymś, co tak bardzo nas zraniło. Mamy szansę mówić o czymś, o czym jesteśmy już zmęczone mówić. Jak jedna decyzja zmieniła nasz świat. Jedna decyzja wpłynęła na życie milionów niewinnych ludzi.

Zapraszamy was na spektakl o naszej Ukrainie. Zapraszamy was na spektakl o naszych wspomnieniach, marzeniach, nadziejach, życzeniach, o naszej miłości do ojczystej ziemi.