XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2022: „Kepler 22b” B’cause Dance Company

03-06-2022

Podczas wieczoru otwarcia XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania 2022 zobaczymy spektakl „Kepler 22b” B’cause Dance Company (Polska). Choreografia Barka Woszczyńskiego zrealizowana na pięcioro tancerzy ma charakter futurystyczny i opowiada o próbie stworzenia nowego społeczeństwa i ustroju na planecie Kepler 22b. Ta artystyczna wizja dobrze wpisuje się w tegoroczne hasło festiwalu, jakim jest „Przyszłość”.  

Pokaz został zaplanowany 22 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9.

O SPEKTAKLU:

„Kepler 22b”
B’cause Dance Company
Choreografia: Bartek Woszczyński
Tancerze: Anna Banasik, Michał Góral, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Dominika Stróżewska
Muzyka: Atmo Music Productions
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Dariusz Gacki
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Projekt materiałów graficznych: Renata Orzeszek | Bez Szablonu
Czas trwania: 60 minut

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka – planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie – ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie, Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?


Dodatkowe informacje:

Dane osobowe i wizerunki uczestników wydarzenia mogą być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w pokazie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.


XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2022
Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni festiwalu:

B’cause Dance Company
Dlastudenta.pl
E-teatr
Info Teatrologia
Kulturownia.pl
Kwartalnik Taniec
Oddaj Ciężar
Radio RDC
Strona Tańca
Teatr dla wszystkich
Teatr Studio
TVP kultura
Warszawa NGO
Wolnasobota.pl