Warszawski Konkurs Choreograficzny – Open Call (zgłoszenia)

14-07-2022

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie 11  lipca 2022 r. ogłosiło Open Call do udziału tegorocznej edycji Warszawskiego Konkursu Choreograficznego. Wydarzenie otwarte jest dla artystów  tworzących w różnych konwencjach oraz zainteresowanych różnorodną tematyką. Do udziału w konkursie można zgłaszać etiudy z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Konkurs jest skierowany do tancerzy i choreografów w szczególności związanych z Warszawą, którzy mogą nadsyłać propozycje autorskich prac.

ZGŁOSZENIA:

Do Warszawskiego Konkursu Choreograficznego można zgłaszać wyłącznie:

• etiudy choreograficzne: których premiera odbyła się nie wcześniej niż 1.01.2021 (akceptujemy nagranie z próby);

• etiudy bez scenografii (poza niewielkimi elementami);

• etiudy pozwalające na publiczną prezentację z udziałem widowni w typowych warunkach technicznych (black box);

Do Warszawskiego Konkursu Choreograficznego zgłaszać można etiudy choreograficzne opracowane w szeroko rozumianym stylu i technice tańca współczesnego, stworzone do dowolnej muzyki. W konkursie mogą być prezentowane etiudy choreograficzne z ograniczoną liczbą wykonawców i o ograniczonym czasie:

• etiudy solowe, trwające nie krócej niż 5 min i maksymalnie do 10 min;

• etiudy z udziałem do 3 wykonawców, trwające nie krócej niż 8 min i maksymalnie do 15 min.

Do konkursu można zgłaszać prace premierowe.

Termin składania zgłoszeń: 31.08.2022 do godz. 23:59;

Pełne zgłoszenia konkursowego prosimy wysyłać na adres biuro.ctit@gmail.com

Szczegółowy opis konkursu oraz zasady udziału są dostępne w regulaminie, który znajduje się pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1-Km5EPmF8Y7iq5nAy6XmkVzqciWiHFE1/view?fbclid=IwAR23KUFEMdVEaiRwwZ6nI_BVvJmZS_JAFffeDfA7bD-8eu9pA8oHKnt3T3U

PROCES:

W ramach preselekcji przez zespół Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zostaną wybrane etiudy, które zaprezentujemy w Warszawie na scenie Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, podczas dwóch konkursowych wieczorów w dniach 21-22 października 2022 r. Zwycięzców, wybranych przez międzynarodowe jury, poznamy z kolei podczas finałowego wieczoru w dniu 23 października 2022 r.

NAGRODY:

W konkursie przewidziano następujące nagrody:

I nagroda: 5000 PLN

II nagroda: 3000 PLN

III nagroda: 1000 PLN

oraz nagroda publiczności.

Dodatkowo organizator przyzna nagrodę w postaci zaproszenia do realizacji projektu w ramach programu Teatru Tańca Zawirowania w sezonie 2022/2023. W ramach niniejszej nagrody Organizator zapewni: przestrzeń do przeprowadzenia prób i premierowego pokazu oraz budżet w wysokości 9000 PLN.

Wysokość nagrody finansowej jest kwotą brutto, a wszelkie podatki z nią związane zostaną od niej odjęte zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wypłata nagrody nastąpi po ogłoszeniu werdyktu jury.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.