Polska Sieć Tańca: „Do łez” B’cause Dance Company

03-09-2022

W ramach Polskiej Sieci Tańca – projektu zainicjowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca – w siedzibie Centrum Teatru i Tańca (ul. Bruna 9) zostanie wystawiony spektakl „Do łez”. Na scenie pojawią się Agata Dulęba, Angele Villanueva, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki i Dominika Stróżewska. Pokaz zaplanowano 19 września 2022 r. o godz. 19.00.

O SPEKTAKLU:

„Do łez”
B’cause Dance Company
Choreograf i dyrektor artystyczny: Bartek Woszczyński
Tancerze: Agata Dulęba, Angele Villanueva, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Dominika Stróżewska
Reżyser oświetlenia: Artur Wytrykus
Kompozytorzy: Atmo Music Productions
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Projekt scenografii: Artur Wytrykus

„Do Łez” B’cause Dance Company to spektakl, w którym groteskowy, przerysowany, wyidealizowany świat przeplata się z melancholijną, samotną i smutną rzeczywistością. To praca o ludziach zagubionych, uwikłanych, poszukujących i uciekających, którzy często są wśród nas chowając się za uśmiechniętą maską codzienności. Spektakl porusza tematykę uzależnień ukazując niekontrolowaną przemianę człowieka uciekającego od rzeczywistości, chcącego zostać we własnym, wyimaginowanym i jedynym akceptowalnym przez siebie świecie.

Za choreografię „Do łez” odpowiada Bartek Woszczyński.

O CHOREOGRAFIE:

Bartek Woszczyński – choreograf, tancerz, założyciel i dyrektor artystyczny B’cause Dance Company. Absolwent londyńskiej wyższej szkoły the Rambert School of Ballet and Contemporary Dance oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zaczął tańczyć w Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, a następnie w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach, z którymi do dziś jest związany. Jako tancerz miał zaszczyt współpracować z wieloma choreografami i występować w ich spektaklach w wielu państwach Europy i świata. Jego choreografie wystawiane były w Japonii, Kanadzie, Izraelu, Korei Południowej oraz wielu krajach Europy.

Jest choreografem oraz twórcą takich spektakli jak: „SIRI” (spektaklu zrealizowanego w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) czy „After the Past” (spektaklu realizowanego podczas rezydencji artystycznej w Korei Południowej i zaproszonego na festiwale w 5 państwach). Na swoim koncie ma kilkanaście stworzonych produkcji dla B’cause Dance Company oraz innych teatrów i projektów.

Bartek Woszczyński tworzył również choreografie oraz ruch sceniczny do wielu produkcji filmowych m.in. „On|Off” – projektu filmowego realizowanego przez The Doll – creative agency na London Fashion Week; teledysku dla włoskich artystów Limitude. Jego autorski film taneczny „Let’s Talk About It” zaledwie w rok został zakwalifikowany do 11 festiwali w 8 państwach zdobywając the Best Interpretation Award podczas festiwalu InShadow w Lizbonie.


Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.’