„Where Lost Things Go”, czyli gdzie leży decyzyjność…

03-09-2022

30 września 2022 r. o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ul. Bruna 9) odbędzie się wieczór ze spektaklem „Where Lost Things Go” w choreografii Aleksandry Krajewskiej. „Krajewska to tancerka bardzo dynamiczna, dysponująca szerokim wachlarzem ruchowym, dużymi rotacjami, potrafiąca też wysoko skakać – ale w swej nowej pracy nie pokierowała zaproszonych do realizacji artystek w tę właśnie stronę. Patrycja Grzywińska, Agata Pankowska i Dominika Stróżewska tańczą raczej spokojne układy, zarówno zbiorowe, jak i solowe, jakby wszystko w tym spektaklu miało być w swym założeniu melancholijne. To jest zaskakujące, jeśli mówić mamy o prawach kobiet, z drugiej zaś strony zmiany trwałe nigdy przecież nie zachodzą nagle, to są raczej pełzające procesy, powolne przemiany psychiczne czy społeczne i to w tym kierunku świadomie chciała iść choreografka” (fragment recenzji „Wyzwolenie przychodzi powoli” Sandra Wilk, Strona Tańca).

O SPEKTAKLU:

„Where Lost Things Go”
Choreografia, tekst, kostiumy i scenografia: Aleksandra Krajewska
Wykonanie: Agata Pankowska, Patrycja Grzywińska, Dominika Stróżewska
Projekt graficzny: Kamila Staniszewska
Czas trwania: 60 minut

Spektakl „Where Lost Things Go” to podróż poprzez kolaż refleksji i wspomnień.

Co sprawia, że tkwimy zawieszeni w oczekiwaniu?

Gdzie leży decyzyjność, kiedy to definicje rygorystycznie kontrolują granice tego, co naszym zdaniem wolno nam sobie wyobrazić ?

Spektakl wyprodukowany przy współpracy z Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.