Pierwszy w Polsce pokaz grupy fuse* na otwarcie Festiwalu Rozdroże 2022

08-09-2022

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na pierwszy w Polsce pokaz spektaklu grupy fuse* z Modeny, który otworzy 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże 2022.

fuse* to studio założone w 2007 roku i prowadzone przez artystów Lucę Camelliniego i Mattię Carrettiego, zajmujące się projektowaniem i sztuką tworzoną z użyciem technologii cyfrowych. W spektaklach grupy fuse* działanie performerów i tancerzy traktowane jest na równi z ruchem wirtualnych obrazów, grą światła i dźwięku. W 2010 i 2011 roku artyści ze studia fuse* otrzymali międzynarodową nagrodę Celeste w dziedzinie Live and Media Performance.

Spektakl „Dökk” [Ciemność] z 2017 roku to połączenie tańca i akrobacji z projekcjami cyfrowych obrazów. Ruch tancerki Eleny Annovi uzupełnia dźwięk oraz wirtualne abstrakcyjne obrazy, wyświetlane na dużych ekranach. Niepokojące obrazy, wykreowane przez reżyserów i twórców strony wizualnej przedstawienia – Lucę Camelliego, Mattię Carrettiego i Paola Bonaciniego – mają zwizualizować irracjonalny świat snów człowieka zawieszonego w kosmosie. Zwracają też uwagę na lekceważone zjawisko: stale przepływają przez nas strumienie różnych energii. Żyjąc w pośpiechu, nie zdajemy sobie sprawy z ich wpływu na nasze życie. Dökk to propozycja zastanowienia się nad tym zjawiskiem.


Spektakl „Dökk” [Ciemność] fuse* z Modeny zostanie wystawiony 30 września 2022 r. o godz. 19.00 w STUDIO teatrgaleria (pl. Defilad 1, PKiN, Warszawa. Po pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie twórców z publicznością.

Festiwal zorganizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz donacji Janusza Marka.

Foto: „Dökk” fuse*/materiały promocyjne