Polska Sieć Tańca: „W moim początku jest mój kres”, czyli Lubelski Teatr Tańca w Warszawie

11-10-2022

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza 13 października 2022 r. o godz. 19 na spektakl „W moim początku jest mój kres” Lubelskiego Teatru Tańca, który zostanie pokazany w sali Laboratorium w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2). Pokaz odbywa się w ramach Polskiej Sieci Tańca.

O SPEKTAKLU:

„W moim początku jest mój kres”
Lubelski Teatr Tańca
Reżyseria/scenariusz: Joanna Lewicka
Wykonanie: Ryszard Kalinowski, Beata Mysiak, Anna Żak i goście
Multimedia/scenografia: Aleksander Janas
Kostiumy: El Bruzda (Marta Góźdź)
Maski: Monika Zadurska-Bielak, Tomasz Bielak
Chór i kompozycja: Tomasz Krzyżanowski
Głos: Sean Palmer
Światła: Aleksander Janas / Miłosz Wójciuk
Ruch: Zespół Lubelskiego Teatru Tańca we współpracy z reżyserką
Produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski
Wsparcie finansowe: Centrum Kultury w Lublinie
Premiera: 26 czerwca 2021 r.
Czas trwania: 65 minut

Gdzie znajdują się przeszłość i przyszłość, skoro wszystko co istnieje naprawdę – jest teraz?

Na przekór kultowi młodości, wyidealizowanych ciał i wirtuozerskiej sprawności fizycznej, nasze ciała i umysły zmieniają się. Nadchodzi wielkie piękno starości, która zamyka przeszłość w pamięci, a przyszłość w oczekiwaniu na kolejny moment szczęścia.

Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca rozgrywa się w tym stanie zawieszenia pomiędzy nostalgią i nadzieją.Ten wielokodowy spektakl, jest spotkaniem twórców różnych dziedzin. Pyta o nasz wspólny, ale też indywidualny stosunek do przeszłości i do tego, co ma nadejść. Jest próbą zabawy w popadanie w nostalgię, pogrążanie się w stare dobre i złe czasy, ale również wyrazem lęku przed starością i śmiercią, czy oczekiwaniem szczęścia i tego najważniejszego momentu artystycznego, którego zawsze próbowaliśmy doświadczyć.

Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca powstał z okazji jubileuszu dwudziestolecia zespołu i jest oparty na „Czterech kwartetach” T. S. Eliota.

BILETY:

Kup tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania-centrum-teatru-i-tanca-w-warszawie,28/w-moim-poczatku-jest-moj-kres–lubelski-teatr-tanca–polska-siec-tanca,17687?eventId=230257