Pierwsze wystawienia „The place that we don’t know”

14-12-2022

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na premierę „The place that we don’t know” grupy projektowej w choreografii Ilony Gumowskiej. W Centrum Teatru i Tańca w Warszawie wystąpi duży 15-osobowy zespół, w składzie: Urszula Borys, Martyna Chęcielewska, Róża Czarnota, Pola Duc, Kinga Gintowt, Agnieszka Gwadera, Sofia Mokrytska, Leeloo Morgan, Emilia Nowak, Ewelina Piersa, Anna Przypolska, Kamila Rastawicka, Patrycja Smoleń, Karina Warnel-Żakowska, Izabela Weyher.

Pokazy zaplanowano w CTiT (ul. Bruna9) na 16 grudnia 2022 roku o godz. 18.30 i o godz. 20.30.

O SPEKTAKLU:

„The place that we don’t know”
Choreografia: Ilona Gumowska
Taniec i kreacja: Urszula Borys, Martyna Chęcielewska, Róża Czarnota, Pola Duc, Kinga Gintowt, Agnieszka Gwadera, Sofia Mokrytska, Leeloo Morgan, Emilia Nowak, Ewelina Piersa, Anna Przypolska, Kamila Rastawicka, Patrycja Smoleń, Karina Warnel-Żakowska, Izabela Weyher
Czas trwania: 60 minut
Premiera: 16.12.2022

Spektakl jest podróżą w nieznane. Spotkaniem z tym, co wydaje się na pierwszy rzut oka dziwne, pozbawione sensu, niejasne, a może nawet dzikie. To zaproszenie, by wraz z tancerkami przejść na drugą stronę lustra, stanąć na głowie, wywlec skórę na lewą stronę i wsłuchać się w pieśni niesione przez ich tańczące ciała.

Proces twórczy zachęcał tancerki, by podążały za własnymi fantazjami i pragnieniami. To właśnie im zaufały i pozwoliły się przez nie nieść.

Projekt był dla uczestniczek okazją na poznanie nowych pomysłów kreacji, zdobycie doświadczenia performatywnego, a także szansą na taneczny rozwój pod okiem czułej i uważnej choreografki. Regularne spotkania w grupie otwartych, kreatywnych i wrażliwych kobiet stały się przestrzenią do odkrywania tańca i siebie w twórczej i przyjaznej atmosferze.

Zapraszamy do wspólnej tanecznej podróży, w której droga staje się celem samym w sobie!

Projekt jest współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.