Pierwszy wieczór taneczny w 2023 roku z premierą „Estranee” (Francesca Caselli)

16-01-2023

Centrum Teatru i Tańca Zawirowania zaprasza na premierowy pokaz „Estranee” w chorografii Francesci Caselli (Włochy) z udziałem kursantek Akademii Tańca Zawirowania. Spektakl zaplanowano 18 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 na scenie przy ul. Bruna 9.

O SPEKTAKLU:

„Estranee” to praca polityczna tańczona przez kobiety celebrujące swoje ciała.

Ciało gromadzi serię wspomnień, które nosimy na co dzień. Zatrzymuje myśli, doznania i emocje, które przejawiają się w postawie i w słowach. Ciało, które się porusza świadomie może stać się źródłem zmian i transformacji. Uważność, słuchanie, ruch i dynamika otwierają nowe możliwości percepcji, wyobraźni i bycia.

Francesca Caselli – włoska tancerka i instruktorka tańca. Francesca po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na Uniwersytecie Bolońskim na wydziale Polityki. W tym samym roku dostała pracę w Junior Company Iuvenis Danza pod dyrkecją Grety Bragatini. Wzięła udział w Biennale danza Collage w Dance Grammar Roya Assaf i występowała na scenie w operze barokowej Le fate. Po tej przygodzie przeprowadziła się do Holandii i została częścia Dia Junior Company pod dyrekcja Martine Van Santen. W 2015 roku rozpoczęła roczne studia w Catanii w projekcie Modem Roberta Zappalli, dzięki którym zajęła się badaniami nad ruchem. Na swojej drodze spotyka takich choreografów, jak: Loris Petrillo, David Zambrano oraz Elisa Pagani, która zaproponowała jej staż w Compagna DNA w Bolonii. W 2016 roku stała się częscia projektu Centrale Mediterra pod kierownictwem tancerza Ultima Vez Giovanniego Scarcelli. W 2017 ukończyła miesięczny kurs Davida Zambrano na Sycylii. Obecnie mieszka w Bolonii, pracuje z Compagna DNA, uczy tańca oraz uczęszcza na zajęcia z capoeira i improwizacji kontaktowej.

Koncept i choreografia: Francesca Caselli
Muzyka: Alessio Bettoli
Wykonanie: Francesca Caselli, Magdalena Wojcik, kursantki Akademii Tańca Zawirowania
Współpraca przy wideo: Mattia Nicolai
Czas trwania: 60 minut

Bilety: https://kicket.com/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania-centrum-teatru-i-tanca-w-warszawie,28/estranee–francesca-caselli,18277?eventId=236756