„Empty Bodies” wraca na scenę

09-04-2023

Centrum Teatru i Tańca Zawirowania wznawia pokazy jednego z największych przebojów ostatnich lat Teatru Tańca Zawirowania, tj choreografii Karoliny Kroczak „Empty Bodies”. Pokaz zaplanowano na 14 maja 2023 r. o godz. 19.00 na scenie przy ul. Bruna 9 w Warszawie.

O SPEKTAKLU:

„Empty Bodies”
Teatr Tańca Zawirowania
choreografia: Karolina Kroczak
wykonanie: Aleksandra Krajewska, Agata Pankowska, Elwira Piorun
czas trwania: 50 minut

„Empty Bodies” to spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet,z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności. Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym? Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia, dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania o sobie? Co gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić? Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może stać się efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić?.

„Empty Bodies” to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną jaką płacimy za idealny “plastikowy” świat: z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat gdzie wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia po której chodzimy staje się sucha i jałowa.

W spektaklu zobaczymy wiele poetyckich obrazów, nie zabraknie zarówno zabawnych jak i dramatycznych scen, wszystko wyrażone w fizycznym tańcu na najwyższym poziomie.

Uwaga: W spektaklu występują elementy nagości – w jednej ze scen tancerki są topless oraz światła stroboskopowe.


Centrum Teatru i Tańca Zawirowania to Społeczna Instytucja Kultury miasta stołecznego Warszawa. Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.