„Yoni: Taka kobieta” – kolejny pokaz najnowszej premiery grupy projektowej

09-04-2023

Centrum Teatru i Tańca Zawirowania zaprasza na nowy termin najnowszego spektaklu grupy projektowej Akademii Tańca Zawirowania, czyli na „Yoni: Taka kobieta”. Praca w choreografii Patrycji Nosiadek zostanie pokazana 12 kwietnia 2023 r. o godz. 20.30.

Zrealizowany na 21 tancerek spektakl skupia się na idei samorozwoju, na poszukiwaniach kobiecości, siły i własnej drogi.

Grupy projektowe to efemeryczne zespoły składające się z osób chętnych (często z otwartego naboru), pracujących z wybranym polskim lub zagranicznym choreografem nad nowym projektem scenicznym. Każda grupa projektowa ma inny skład, ale osoby występujące na premierze jednego choreografa mogą zgłosić się na kolejne nabory, by w ten sposób kontynuować rozwój swojej pasji i zacząć występować na scenie. Premiery grup projektowych Akademii Tańca Zawirowania są dla wielu uczestników i uczestniczek debiutem tanecznym.

O SPEKTAKLU:

„Yoni: Taka kobieta”
Akademia Tańca Zawirowania (grupa projektowa),
choreografia: Patrycja Nosiadek,
wykonanie: Karolina Borkowska, Julia Głowacka, Diana Gorońska, Wiktoria Jakubczak, Natalia Król, Julia Kucińska, Zofia Lewandowska, Aleksandra Łaska, Wiktoria Miller, Konstancja Osowska, Patrycja Padula, Maria Roszak, Zuzanna Ryduchowska, Kinga Senczyk, Karolina Sobieszek, Madzia Stefańska, Katarzyna Wawrzycka, Magdalena Wilicka, Katarzyna Wiśniowska, Nina Żegaczewska, Iwona Żelazna,
muzyka: Urbaniaque,
wideo: Julia Ruszczyńska,
grafika: Magdalena Wilicka,
tekst: Diana Gorońska,
premiera: 01.04.2023,
czas trwania: 40 minut,
zdjęcia promocyjne: Bartek Zalewski
pokazy: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania (01.04.2023, godz. 18 i 20)

Yoni to bogini. Ma twarz każdej kobiety. A wszystkie razem tworzą jej ciało. Nieustannie bada i kreuje rzeczywistość. Pozwala swobodnie przepływać impulsom z zewnątrz, by wydać na świat coś bezcennego i kruchego zarazem. Istnieje po to, by tworzyć.

Yoni to świętowanie. Uczczenie kobiecości, jej potęgi i jedności. Celebracja wewnętrznej siły pełnej wrażliwości i indywidualności. To więź i sprzężenie pomimo kontrastów.

Yoni to ja. To taka kobieta, która…

Spektakl w choreografii Patrycji Nosiadek powstał w ramach projektu Akademii Tańca Zawirowania.


Centrum Teatru i Tańca Zawirowania to Społeczna Instytucja Kultury miasta stołecznego Warszawa. Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.