„Yoni: Taka kobieta” powraca na scenę CTiT Zawirowania

04-05-2023

„Yoni: Taka kobieta” – najnowsza produkcja grupy projektowej Akademii Tańca Zawirowania, przygotowana przez Patrycję Nosiadek, znów zagości na deskach Centrum Teatru i Tańca Zawirowania. Na scenie przy ul. Bruna 9 w Warszawie spektakl zostanie wystawiony 13 maja 2023 r. o godz. 20.00. Z kupnem biletów trzeba się spieszyć, bo pierwsze pokazy zostały w całości wyprzedane na pniu.

„Cała grupa kobieca występująca w „Yoni: Taka kobieta”, mimo sporych różnic wiekowych, wydawała się być bardzo zgrana, wzajemnie rozumiejąca się. Ich wspólnota pokazywała różne oblicza jednostek, a jednocześnie co jakiś czas scalała się ponownie w jeden symboliczny byt. Ciekawy też był sam finał tej historii otwierający całą opowieść na publiczność, dający jej nie tylko obserwacyjne ale i fizyczne uczestnictwo w tym doświadczeniu. Z pewnością był to oczyszczający projekt (w tym w części wideo) dla samych tancerek – musiały odkryć w sobie siłę, pokonać lęk i wstyd, otworzyć się na siebie i innych, współpracować, akceptować, wykazywać się uwagą, a przede wszystkim czułością”. (fragment recenzji „Wewnętrzne wyzwolenia, Sandra Wilk, Strona Tańca)

O SPEKTAKLU:

„Yoni: Taka kobieta” Akademia Tańca Zawirowania (grupa projektowa), choreografia: Patrycja Nosiadek, taniec i kreacja: Karolina Borkowska, Julia Głowacka, Diana Gorońska, Wiktoria Jakubczak, Natalia Król, Julia Kucińska, Zofia Lewandowska, Aleksandra Łaska, Wiktoria Miller, Konstancja Osowska, Patrycja Padula, Maria Roszak, Zuzanna Ryduchowska, Kinga Senczyk, Karolina Sobieszek, Magdalena Stefańska, Katarzyna Wawrzycka, Magdalena Wilicka, Katarzyna Wiśniowska, Nina Żegaczewska, Iwona Żelazna, muzyka: Urbaniaque, wideo: Julia Ruszczyńska, grafika: Magdalena Wilicka, tekst: Diana Gorońska, czas trwania: 40 minut

Yoni to bogini. Ma twarz każdej kobiety. A wszystkie razem tworzą jej ciało. Nieustannie bada i kreuje rzeczywistość. Pozwala swobodnie przepływać impulsom z zewnątrz, by wydać na świat coś bezcennego i kruchego zarazem. Istnieje po to, by tworzyć.

Yoni to świętowanie. Uczczenie kobiecości, jej potęgi i jedności. Celebracja wewnętrznej siły pełnej wrażliwości i indywidualności. To więź i sprzężenie pomimo kontrastów.

Yoni to ja. Taka kobieta, która…

Spektakl w choreografii Patrycji Nosiadek powstał w ramach projektu Akademii Tańca Zawirowania.


Centrum Teatru i Tańca Zawirowania to Instytucja Społeczna Miasta Stołecznego Warszawa. Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.