XIX Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: „Niesamowicie blisko”

01-12-2023

W ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu „Niesamowicie blisko” H.art Company. Przedstawienie w Teatrze Studio 4 grudnia 2023 o godz. 18.00.

O SPEKTAKLU:

„Niesamowicie blisko”
H.art Company
Koncept, choreografia: Artur Grabarczyk;
Reżyseria dźwięku, muzyka: Zuzanna Henclik, Bartosz Kalwasiński
Wykonanie: Agnieszka Brzezińska, Kalina Porazińska, Zofia Wieteska, Stanisław Bulder, Artur Grabarczyk;
Manager zespołu: Beata Miernik
Produkcja: Kielecki Teatr Tańca, Lubelski Teatr Tańca

W życiu brakuje nam delikatności. Musimy ją sobie stwarzać, szukać jej w detalach. Jesteśmy pokoleniem, które w zimnym, szybkim i coraz częściej brutalnym świecie poszukuje czułości jednocześnie nie wiedząc co z tą czułością zrobić. Ciężko nam rozmawiać o emocjach, uczuciach i odczuciach, ale jesteśmy ich głodni. Jest nam niesamowicie głośno i niespokojnie, ale boimy się totalnej ciszy. Jesteśmy pokoleniem skrajności, szybkiego jedzenia i szybkich relacji. Chcemy być nieprzyzwoicie blisko, niekoniecznie na długo. Boimy się tego czego chcemy tak naprawdę. Jesteśmy przebodźcowani. Przemęczeni. Rozdrażnieni. Musimy się wszyscy uspokoić.

Spektakl powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.