Data

cze 23 2022

Czas

19:00

Festiwal Zawirowania: „Opowiedz nam o przyszłości” Teatr Tańca Zawirowania

„Opowiedz nam o przyszłości” Teatru Tańca Zawirowania zostanie pokazane w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Zawirowania 23 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ul. Bruna 9).

Przedstawienie „Opowiedz nam o przyszłości” jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią „Solaris”. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

BILETY: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/xviii-miedzynarodowy-festiwal-tanca-zawirowania-2022-teatr-tanca-zawirowania-opowiedz-nam-o-przyszlosci,16980?eventId=221947#

Możliwość komentowania została wyłączona.