Data

cze 27 2022

Czas

19:00

Festiwal Zawirowania: „Traveling”, „There was no room for food”, „Flint” Designare Movement/PYDANCE

Przegląd młodych koreańskich choreografów, którzy zaprezentują w ciągu jednego wieczoru trzy małe formy. To „Traveling”, „There was no room for food”, „Flint” w wykonaniu Designare Movement i PYDANCE. Pokaz odbędzie się w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania 27 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ul. Bruna 9).

Na scenie wystąpią dwie grupy z Korei Południowej:

Designare Movement to azjatycki projekt taneczny założony w 2010 r. przez Ho Sik Yu, dyrektora artystycznego i choreografa. „Designare” pochodzi od hiszpańskiego słowa „Design”, które oznacza wyłamanie się z konwencji i stworzenie w jej miejsce nowego i kreatywnego ruchu. Opiera się na wrażliwości, ideologii i filozofii antropocentryzmu oraz na pracy nad słowami wypowiadanymi w imieniu naszego życia podczas wykonywania zadań. Obecnie grupa tworzy nowy paradygmat tańca współczesnego, współpracując ze znakomitymi tancerzami z Azji, a także odchodzi od istniejących form i regularnych obserwacji rozpadów i połączeń.

PYDANCE jest niezależną grupą taneczną z Daegu. „P” oznacza ciało „fizyczne” (z ang. physical), „Y” oznacza „dziedziniec” (z ang. yard), co tworzy „dziedziniec ciał” (z ang. body yard). Wykorzystując głównie ciało, które tworzy taniec, grupa podczas przygotowywania występów poszukuje nowych elementów ruchu i łączy różne gatunki tańca, opierając się na filozofii każdego z członków zespołu.

BILETY: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/xviii-miedzynarodowy-festiwal-tanca-zawirowania-2022-designare-movement-pydance-traveling–there-was-no-room-for-food–flint,16990?eventId=222036

Możliwość komentowania została wyłączona.